BOŞLUK

0

İnsanlar olarak bazen garip bir ruh hali içerisine gireriz, bunun asıl adı boşluktur.  Boşluk, aslında girmiş olduğumuz bir ruh halinden ziyade hiçbir ruh haline giremeyişimizden kaynaklanmaktadır.  Mesela eğlenceli bir olay oluyor gülüyorsun, gülüyorsun ama güldüğünden hiçbir şey anlamıyorsun ki.. 

 

Aynı şekilde hüzünlü bir durum olduğu zamanlarda da üzülmeyi bile becerememek boşluktan dolayıdır.  Peki ne yapacağız bu durumlara düştüğümüzde bir köşeye çekilip geçmesini bekleyecek değiliz herhalde..

İşte kendinize bu soruyu sorabiliyorsanız cevap bulmaktan çekinmeyeceksiniz baskının üzerine gideceksiniz, nasıl mı? Şimdi şöyle bir düşün, boşluktasın ve gelişen olaylara karşı gösterebileceğin hiçbir tepkin yok.  Öncelikle ben neden bu haldeyim, sorusu ardından çokta s-kimde diyerek sorununuzu siktir ediyorsunuz.  Soruya verdiğiniz bu güzel cevap sayesinde üzerinizdeki yükü atarak boşluğunuza anlam katıp akıllanacaksınız.

 

Bu çok önemlidir ki hayatta bazen konu ne olursa olsun umursamaz olmamız gerekiyor. Çünkü benim kafama benden başka takabileceğim birisi yok ve olmamalı, olduğu vakit sıkıntıdır..   Ve ben kendimi bile bazen takmayarak ne kadar doğru bir şey yaptığımı öğrendim. Bu yüzden sizlere de tavsiyem boşluğunuza anlam katın ve bazı şeyleri siktir edin.. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More