NEDEN 13?

0

NEDEN ON ÜÇ ?

Hayatımız boyunca bazı şeylere normalinden daha fazla değer vererek onlara anlam yüklemeye çalışırız. Başkaları tarafından anlamı olmayan bu bazı şeylerin sizler için değeri paha biçilmez olabilir.

Peki benim on üçe olan bu düşkünlüğümü bu noktaya kadar getiren ne olabilir? Bunu açıkça anlatmak istemiyorum, neden on üç diye Twitter’dan bir çok soru gelmişti. Bu yüzden bunu direkt anlatmak yerine böyle alengirli bir anlatım ile açıklamak istedim.

Çünkü hayatımızda öğrenmek istediğimiz bir bilgiyi her zaman kolayca elde edemeyeceğimiz zamanlar olur. Bunun, sizin işinize yaramayacak olduğunu bilmeme rağmen, sizi bu uğurda bir yola sokacağım. Aslında çok basit, ilk iki cümlede bu sorunun cevabı açık bir şekilde verilmiştir.

Ancak bu iki cümleyi dönüp tekrar okuduğunuz vakit yine bir şey anlamadığınızın farkındayım. Çünkü okuduğunuz, anladığınız anlamına gelmiyor ve siz okuduklarınızda net bir cevap bekliyorsunuz.

Hayatınızın ne kadar anlamsız olduğunu düşündükçe, anlamsız şeylere daha fazla anlam yüklemeyi istiyorsunuz. Hayatınızın ne kadar anlamlı olduğu sizin ona ne kadar değer verdiğiniz ile ilgilidir. Ve son bir söz, başkasının inandığı bir gerçeği ona bunun doğru olmadığını kanıtlayamazsınız. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More