OLGUNLAŞAN AŞK

Aşktan konuşalım biraz, hayatı tozpembe görmemizi sağlayan insanoğluna bahşedilmiş en güzel,

0

Aşktan konuşalım biraz, hayatı tozpembe görmemizi sağlayan insanoğluna bahşedilmiş en güzel, tutkulu duygudan. Aşk güzel duygudur çift kişilik olursa bulutlara çıkarsınız tek kişilik olursa şair olursunuz. Aşk güzel duygudur da onu da yaşamasını bilmeli insan aşkı bağımlı olmakla karıştırmamalı. Birine aşık olmak başka birine bağımlılık başka, biri en güzel duygu diğeri saplantı.

 

Aşık olduğumuzda hep onunla olmak isteriz ama ‘biz’ olmak isterken ‘ben’i yok etmemeliyiz. Herkes kendine yetebilmeyi başarabilmeli kimse hayatının sorumluluğunu başkasına yüklememeli ve bunun altında ezilmemeli. Aşk, karşımızdakine boyun eğmek demek değildir asla, ama karşımızdakinin değişmesini istemek de değildir.

 

Aşk her iki tarafında kendi benliğini, koruyarak biz olabilme, var olabilme çabası olmalıdır. Aşk onsuz yaşayamamak değildir asla, kendi kendine mutlu olmasını bilen onsuz yaşar elbet. Kendini seven her insan kendine yetebilmeli, kendini keşfedebilmeli, iç sesini duyabilmeli, benliğini korumalı.

 

Aşka saygılı olmalıyız onu saplantılı düşünlerimize alet etmemeli aşkın saflığına, tutkusuna bağlı kalmalıyız. Olgunlaşan aşk bağımlı olmayan özgür aşktır, bağımlılık aşkı köreltir, bağımlı aşklar olgunlaşamadan tükenir. Aşkınıza sahip çıkın, kendinizin ve partnerinizin ‘ben’ olmasına izin verin aşkınızı bağımsız yaşayın..

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More