UKRAYNA LVİV

0

Ukrayna deyince akla ilk üç şehirden biri olan Lviv Ukrayna’nın en eski yerleşimlerindendir. Bugüne kadar Lviv hakkında neler duyduğunuzu bilemem ancak internette okuduklarınızın neredeyse tamamı yanlıştır. 

İnternetteki bu yazıların genelde insanlarının güler yüzlü ve sokakların kız dolu olduğu yazar. Bu tabii ki böyle değildir ve insanların suratı beş karıştır, sokaklar ihtiyarlarla doludur. Bu şehirde insanlar diğer Ukrayna şehirlerine kıyasla çok milliyetçi maalesef ki bazen ırkçıdır. 

Tüm ülke Rusça konuşabiliyor ve anlayabiliyor olmasına rağmen Lviv Rusça konuşmamaya oldukça ısrarcıdır. Burada birisiyle konuşmaya çalışırken onu anlamadığınızı gördüğü halde sizinle Ukrayna’ca konuşmaya devam eder.  Ne kadar anlamıyorum  da deseniz artık iş işten geçmiştir bildiğiniz tüm dilleri unutursunuz. 

Bu bahsettiklerimden ötürü bu şehre üniversite niyetiyle gelme planınız varsa vazgeçin, gerçekten değmez..  Tatil olarak gelme niyetiniz var ise eğer üç günlük bir süre yeterli olacaktır.

 

Şehrin güzel bir yanına bakacak olursak oldukça farklı konseptte kafeleri bünyesinde barındırıyor olmasıdır.  Şehir merkezinin farklı farklı müzelerle dolu olması müzeseverler için vazgeçilmez bir şehir olmaktadır. Gece hayatı için buraya gelmek isteyenler için diyeceğim tek şey gerçekten hayal kırıklığı… 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More