UKRAYNA ODESSA

0

Ukrayna denince akla ilk gelen öğrenci şehirlerinden birisi olan Odessa hareketli bir şehirdir. Diğer Ukrayna şehirleri ile kıyaslayacak olursak Odessa’da gece hayatının ucu bucu yoktur diyebiliriz.

Burada yaklaşık 1 milyon Ukraynalı yaşamakta olup yurt dışından gelen öğrenci sayısı oldukça fazladır. Şehirde yabancı öğrenci olarak en başta Türkiye, Vietnam, Çin gibi ülkeleri söylemek gerekir.

Şu konuda hepimiz hemfikiriz ki Türkiye’den gelen büyük kesim gece hayatı için gelmektedir.  Haklılar tabii ki burada yaz kış bitmek bilmeyen bir gece hayatı söz konusudur.  Burada gece kulüplerinin her birinin kendine özel günleri ve bu günlerde kampanyaları mevcuttur.  Gece hayatını bir kenara bırakıp şehir ve insanlarından söz etmek gerekirse oldukça saygılılardır. 

 

Benim gözlemlerimde Odessa’nın gerek turizm gerek öğrenci açısından Antalya’yla aynı yapıda olduğunu düşünüyorum.  Odessa’da tıpkı Antalya gibi oldukça turist ve öğrenci barındıran güneyde bir sahil şehridir.  Buraya gelmekteki amacınız eğer öğrenci olmak ise çok doğru bir karar verdiğinizi belirtebilirim.  Turist olarak gelmeyi planlıyorsanız tabii ki tavsiye ediyorum bir haftalık tatil efsane olacaktır. Şehir gezisini bir günde tamamlar, her akşama farklı bir kulüple eğlencenin dibine vurabilirsiniz. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More